Nasza misja – z myślą o Tobie

Misją Polskiego Instytutu Hipnozy jest szkolenie profesjonalnych, uduchowionych hipnoterapeutów przy wykorzystaniu technik nauczania jego założyciela – Dagmary Konopackiej.

Polski Instytut Hipnozy dostarcza wysokiej jakości usługi hipnotyczne oraz promuje sztukę i naukę hipnozy, wspierając klientów i uczniów w dążeniu do wiedzy, wzrostu osobistego i uzdrawiania.

Absolwenci szkoleń Instytutu otrzymują certyfikaty potwierdzające uzyskane umiejętności.

Zadania certyfikowanego hipnoterapeuty, będącego członkiem PIH

  • Dostarczanie klientom terapii o najwyższej jakości, opartej na indywidualnym podejściu, empatii i efektywności, przy użyciu najbardziej skutecznych, dostępnych technik. Celem terapii jest przekazanie klientom umiejętności, które umożliwiają wprowadzanie pozytywnych zmian w życiu oraz kierowanie ich na drogę, prowadzącą do zmiany, poprzez dostęp do nieznanych poziomów spokoju, uwalnianie stresu i strachu, wzmacnianie motywacji oraz skuteczną realizację marzeń.
  • Uzdrawianie przeszłości, wzmacnianie teraźniejszości i tworzenie wymarzonej przyszłości.
  • Ułatwianie szybkich zmian oraz identyfikacja i uwalnianie nierozwiązanych konfliktów, lub nieświadomych czynników istotnych w motywacji, wzmacnianiu zdrowia, pewności siebie, stabilności emocjonalnej, kontroli bólu, kreatywności, efektywności działań i kontroli nawyków.

Zasady szkoleń PIH

Polski Instytut Hipnozy powstał w odpowiedzi na rosnące w Polsce zapotrzebowanie na profesjonalnie i etycznie wyszkolonych hipnoterapeutów o wysokich kwalifikacjach. W środowisku medycznym wciąż brakuje wykwalifikowanych terapeutów, zajmujących się nowoczesną hipnoterapią kliniczną, oferującą unikalne podejście do rozwiązywania problemów zarówno natury psychicznej, jak i fizycznej. Ogromne możliwości hipnozy pozwalają na jej wykorzystywanie w wielu różnorodnych obszarach, takich jak tradycyjna medycyna, psychologia kliniczna, psychoterapia, doradztwo, psychologia sportu, rozwój osobisty, czy biznes. Jednakże praktyczne wykorzystanie tego potencjału jest bardzo skromne. Celem Instytutu jest więc szeroka popularyzacja nowoczesnej hipnoterapii i hipnozy.

Prowadzone przez Instytut certyfikowane kursy z hipnozy i hipnoterapii adresowane są do osób, które pragną uzyskać zrozumienie fundamentalnych zasad działania hipnozy oraz niezbędne doświadczenie praktyczne. Kursanci poznają podstawy hipnozy oraz uczą się efektywnych technik terapeutycznych, ćwicząc je w zastosowaniu do pomocy innym.  W trakcie naszych kursów, w atmosferze bezpieczeństwa i profesjonalizmu mają wiele okazji, aby doświadczać stanu transu na sobie oraz uczą się różnych sposobów jego indukowania i pogłębiania. Dodatkowo kursanci dowiadują się, jak wykorzystać potęgę autohipnozy dla ich własnego rozwoju osobistego i nauki.

Przyspieszone uczenie i rezultaty

Na szkoleniach stawiany jest mocny nacisk na przekazywanie wysokiej jakości wiedzy merytorycznej i ćwiczenie praktycznych umiejętności tak, aby każdy maksymalizował swój potencjał. Szkolenia są prowadzone w niewielkich grupach, dzięki czemu nauka jest doskonale dostosowana do  możliwości uczestników, a ćwiczenia przebiegają w profesjonalnym i nadzorowanym otoczeniu.

Stosujemy techniki przyspieszonego uczenia po to, aby absolwenci mieli poczucie pewności w posługiwaniu się nowo poznanymi narzędziami i technikami, oraz byli zainspirowani do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Absolwenci szkoleń 101 (Praktyk) i 102 (Master) są kompetentnymi i pewnymi siebie hipnotyzerami, potrafiącymi wprowadzić klienta w trans i przeprowadzić jego terapię w celu rozwiązania problemów, skutecznie pomagając w pozbyciu się nałogu, wzroście pewności siebie, utracie wagi oraz wypracowaniu zdrowego trybu życia.

Szkolenia PIH pozwalają na efektywne zdobycie etycznego i satysfakcjonującego zawodu hipnoterapeuty, albo włączenie potężnego narzędzia terapeutycznego, jakim jest hipnoza, do dotychczasowej profesji.

Szkolenie Praktyk Hipnozy