Agnieszka Gębusia

 

Adres: Piaseczno 

Telefon: +48 881 381 448

Email: gebusia.agnieszka@gmail.com

Dr inż. Agnieszka Gębusia
Specjalistka z zakresu żywienia człowieka, posiada stopień doktora w dyscyplinie technologii żywności i żywienia
Mistrzyni praktyk NLP
Coach i trener, szkoleniowiec i wykładowca
Certyfikowana hipnoterapeutka Polskiego Instytutu Hipnozy (Praktyk i Master Hipnozy i Hipnoterapii)

Praktykuję holistyczne podejście do zdrowia, stworzyłam metodę pracy łączącą hipnoterapię  z coachingiem i totalną biologią, uzupełniając je dietoterapią i przywracaniem równowagi ciała. Całość mojej praktyki służy odbudowie równowagi duchowej, mentalnej i fizycznej. Obszary te przenikają się i uzupełniają wzajemnie, dlatego zrównoważona praca nad każdym z nich przynosi długotrwały korzystny efekt. Tak jak ból, dyskomfort lub choroba wpływają bezpośrednio na nasze samopoczucie i myślenie, tak nasze myśli i emocje odzwierciedlają się bezpośrednio w naszym ciele. Etap pracy coachingowej to wgląd w to, co stworzyło i zbudowało Ciebie, to także analiza Twoich nawyków, ograniczeń, objawów oraz tych aspektów psychiki, które wpływają na jakość Twojego życia w ujęciu całościowym. Celem jest pokonanie wewnętrznych i zewnętrznych blokad, skoncentrowanie się na odszukaniu pierwotnej przyczyny problemu, która tkwi w umyśle. Ból, napięcia w ciele, różnego rodzaju dolegliwości to pierwotny sposób komunikacji naszej podświadomości o jej potrzebach. O tym, że nasze działania lub właśnie ich brak powodują szkodę.

Ciało jest lustrem naszego życia wewnętrznego, na które wpływa nasze bliższe i dalsze otoczenie zgodnie z zasadą „co wewnątrz, to na zewnątrz”. Co robisz, co myślisz, co czujesz – wszystko to kształtuje Ciebie. Wspieram w  zmianie negatywnych przekonań i uwolnieniu emocji, które spowodowały negatywny objaw (np. chorobę, lęki, uzależnienie, fobię, bezsenność itp.), zawsze stosując indywidualne podejście.

Coaching to szczególnego rodzaju rozmowa, podczas której w atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania, mając na uwadze konkretny cel, poprzez zadawanie odpowiednich pytań zachęcam do refleksji. Naprowadzam na rozwiązanie problemu, motywuję do zmiany oraz scalenia się z tym, co nowe, wspierające i rozwijające.

W swojej praktyce zawsze stosuję pracę z podświadomością, którą uważam za uniwersalną, bardzo skuteczną i szybką formę terapii, umożliwiającą bezpośrednie dotarcie do źródła problemu. Stres, kumulowane przez lata negatywne emocje lub
brak pozytywnych leżą u podstaw konfliktu wewnętrznego, który może przejawić się m.in.  jako choroba, zaburzenie odżywiania lub uzależnienie. Wszelkie nagłe, traumatyczne zdarzenia przeżyte w izolacji są również powodem wewnętrznego konfliktu, który manifestuje się jako ból, dyskomfort, a ostatecznie może zakończyć się chorobą. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie, co jest powodem konfliktu, i uzdrowienie sytuacji. W podświadomości istnieje możliwość pracy z dowolnym aspektem życia na najgłębszym poziomie.

Obecnie prowadzę gabinet w Piasecznie oraz współpracuję z poradniami zajmującymi się terapią uzależnień i zaburzeń odżywiania. Szczególnie interesuje mnie psychosomatyka chorób oraz psychoonkologia. Celem mojej pracy jest zawsze
przywrócenie pełni nie tylko zdrowia fizycznego, ale również emocjonalnego, duchowego i społecznego. Wiem, że rozwiązanie problemu własnych ograniczeń każdy nosi w sobie.

Kursy, certyfikaty, szkolenia

Certified Practitioner of NLP Classic Code; Polska Akademia NLP + International Trainers
Academy of NLP (Issue No: T3079)
Hipnotyczny Transcamp, Polska Akademia NLP, nr licencji T235
Master NLP; Polska Akademia NLP, nr licencji: T235
Coach i trener, Polska Akademia NLP, nr licencji: T235
Zaawansowana Hipnoza i Hipnoterapia, Dagmara Konopacka (Członek The International Association of Professional Conversational Hypnotists oraz British Association of Hypnotherapy) i Piotr Matejuk (certyfikowany hipnoterapeuta MEN)
Certyfikowany Praktyk Hipnozy, Polski Instytut Hipnozy; Christopher Caress + Dagmara Konopacka
Certyfikowany Master Hipnozy i Hipnoterapii, Polski Instytut Hipnozy; nr członkowski: 17052
Recall Healing – Instytut Wiedzy Waleologicznej – Dr Gilbert Renaud (w trakcie)