Trening mentalny

dla sportowców

“Każdego ranka gdzieś w Afryce budzi się gazela. Wie, że musi być szybsza od najszybszego lwa, bo w przeciwnym razie zginie. Każdego ranka gdzieś w Afryce budzi się też lew. Wie, że musi być szybszy od najwolniejszej gazeli, bo w przeciwnym razie umrze z głodu. Nie ma znaczenia, czy jesteś lwem, czy gazelą. Ważne, że gdy wstaje słońce, musisz być gotowy do biegu.”
Roger Bannister

Wszystko zaczyna się w głowie…

Co jest ważniejsze – kapitan czy okręt? Kierownik czy pracownik? Umysł czy ciało?

Ważna jest współpraca i dobra komunikacja. Sukces odnosisz, gdy wszystkie elementy współpracują w jednym, spójnym, określonym celu. Nie pomogą myśli o medalu, gdy mięśnie są jak z waty ani mięśnie jak stal, gdy w głowie gra nuta zwątpienia…

Trening mentalny jest jak naprawa lub instalacja dobrego oprogramowania w głowie, które w pozwoli w pełni wykorzystać możliwości ciała. Właściwe emocje, myśli i przekonania są niczym ziarno z duchem zwycięstwa rzucane na żyzną glebę treningu fizycznego.  Tam gdzie styka się potencjał z dobrymi warunkami, sukces jest tylko kwestią czasu.

Pytanie tylko co zasiano w Twojej głowie???

W czasach, gdy ciała sportowców  wyżyłowane są już do granic możliwości, najlepsi sięgają po dodatkowe źródło potencjału – wulkanu drzemiącego  w każdym z nas. Mowa tu o sile umysłu, podświadomości determinującej motywację, samodyscyplinę, nawyki i… działanie hormonów. W tym ostatnim, bynajmniej nie chodzi o środki dopingujące, ale tzw. legalny doping emocjonalny. Skoro umysł steruje gospodarką hormonalną, to dlaczego nie wykorzystać go do produkcji  paliwa rakietowego dla naszego organizmu?

Więcej energii na treningu, uwolnienie rezerw siły, lepszy sen i odpoczynek, szybsza regeneracja uszkodzonych tkanek, redukcja bólu i stresu oraz redukcja wagi. To tylko niektóre możliwości i zalety skutecznej pracy z umysłem. 

program warsztatu:

 • Świadomość vs. podświadomość sportowcawalka Dawida z Goliatem

Czym jest i jak działa podświadomość?
Na co ma wpływ i jakie daje możliwości?
Jak ją wykorzystać, by odnieść sukces? 
Dowiesz się jak czerpać siłę i witalność z niewidocznego źródła, jakim jest potencjał Twojego umysłu i nie tylko… Odkryjesz swoje nowe, od zawsze posiadane, aczkolwiek nieświadome zasoby.

 • Sugestia – programy w głowie zwycięzców

Czym jest i jak działa sugestia?
W jaki sposób zaprogramować umysł na cel? 
Jak nie dać się “wkręcić” i jak pozbywać się mentalnych wirusów jak: słabości, lęku, braku motywacji czy wiary w siebie.
Nauczysz się jak samemu programować swój umysł, kiedy jest najlepszy czas i warunki i okoliczności. Jak zneutralizować lub zamienić negatywne programy, które już kryją się w umyśle i ograniczają Twoje możliwości.

 • Nawyk – klucz do bram sukcesu

Czym naprawdę jest nawyk? Jak go tworzyć i zmieniać? Jak trenować jak maszyna, pozostając wciąż człowiekiem?  
Nawyk to również program, który działa w pełni automatycznie nie zużywając przy tym siły woli.
Nauczysz się jak wykorzystać potencjał pozytywnych nawyków, jak tworzyć nowe i zamieniać stare na bardziej korzystne i skuteczniej działające.

 • Mentalny doping – paliwo rakietowe sportowca

W jaki sposób budować STANY MOCY?    Jak mądrze zarządzać energią i pełniej wykorzystywać swój potencjał?
Twoja siła i możliwości to jedno. Dostęp do nich i możliwość pełnego wykorzystania to już nieco inna, bardziej złożona sprawa.
Jeśli raz pobijasz rekord to ciało jest już gotowe powtarzać go ciągle i zmierzać do kolejnego. Na drodze może stanąć jedynie umysł. Jedynie on może sprawić że możesz się zatrzymać, bądź nawet cofnąć. Dowiesz się jak do tego nie dopuszczać. Twój poziom fizyczny jest sterowany i determinowany poprzez stan mentalny. Poznasz techniki i metody, jakie prowadzą to budowy stanów pozwalających na uzyskanie jeszcze lepszych wyników.

 

 • Głęboka relaksacja i regeneracja – odpoczynek który na Ciebie pracuje 

Tak wielu sportowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że odpoczynek jest równie ważny, jak trening. Jest jego dopełnieniem, drugim nieodłącznym elementem, na drodze do sukcesu. Wielu popełnia błąd przetrenowania, przez co blokuje rozwój fizyczny mięśni a nawet powoduje podatność na kontuzje.

Jak szybko i efektywnie zregenerować ciało po wysiłku i wypocząć.  Jak trenować, aby praca, którą wykonujesz na treningu przyniosła lepsze efekty.
To że śpisz lub leżysz nie znaczy że Twoje ciało w pełni się relaksuje i regeneruje. Tu również istotny jest stan umysłu oraz programy, które nim sterują.
Znane i sprawdzone są już stany, w których ciało odpoczywa skuteczniej a organizm regeneruje się znacznie szybciej. Znane są równie różne techniki i narzędzia, jak te stany osiągać i utrzymywać. Będziesz mieć możliwość poznać kilka z nich i wybrać odpowiedni dla siebie.

 • Szybciej, dalej, więcej… – bezpieczny tuning umysłu 

Jak szybciej uwolnić tkwiącą w Tobie moc i przekroczyć granicę sukcesu? – triki i techniki mentalne. Dawniej dostępne tylko nielicznym a dziś coraz częściej stosowanie również w sporcie. Wielkie strategie programowania jak i drobne zabiegi dające duży efekt.

Co możesz zyskać:

 • podniesiesz swoją energię witalną
 • dowiesz się jak zbudować lepszą sylwetkę i wpływać na masę ciała bez zwiększania ilości treningu fizycznego
 • zbudujesz pozytywne nawyki
 • nauczysz się szybko i skutecznie relaksować po treningu
 • dowiesz się jak poprawić swoje osiągnięcia
 • zaprogramujesz swoją podświadomość na określony cel
 • nauczysz się jak pokonywać swoje mentalne blokady i ograniczenia
 • dostaniesz najskuteczniejsze i sprawdzone narzędzia do treningu mentalnego we własnym zakresie

 

przeznaczone dla:

 • osób amatorsko lub zawodowo uprawiających sport 
 • trenerów oraz trenerów personalnych
 • każdego, kto dba o zdrowie, sylwetkę i kondycję 

 

Informacje logistyczne: 

TERMIN I MIEJSCE: Kraków 14-15 września 2019

TRENER: Dariusz Wresiło

CENA:

 1070zł – cena promocyjna, aktualna tylko przy rejestracji i wpłacie zadatku do dnia 31.08.2019

 1400zł – cena regularna, aktualna po terminie 31.08.2019 

 

 W celu rezerwacji miejsca na szkoleniu napisz do nas info@polskiinstytuthipnozy.pl