SIŁA SUGESTII
2.0
w relacjach i biznesie

“Słowem, możesz więcej”

To że coś mówisz, nie znaczy że Cię słuchają. 

To że Cię wysłuchają, nie znaczy że zrobią jak mówisz…

 

SIŁA SUGESTII 2.0  to bardzo intensywny warsztat, który mocno wpłynie na siłę Twojego przekazu. Zwiększy skuteczność komunikacji i poczucie własnej  wartości. Umiejętność precyzyjnego przekazu, perswazji oraz czytania pomiędzy wierszami pozwoli Ci w łatwiejszy sposób nawiązywać relacje i osiągać swoje cele w komunikacji z drugim człowiekiem. Dowiesz się co mówić, jak  mówić, oraz czego pod żadnym pozorem  nie wolno Ci powiedzieć aby przekaz był skuteczny a cel osiągnięty.

Dowiesz się jak tworzyć sugestie trafiające do podświadomości. Jak rozbijać obiekcje i ograniczenia mentalne swoje i innych ludzi. Jak obejść wewnętrznego krytyka oraz poszerzyć światopogląd drugiej osoby. Jak czytać między wierszami nie tylko słowa, ale również mowę ciała. 

Jak generować i wyciszać emocje oraz jak otwierać ludzi na swój własny przekaz. Jak być doskonałym i skutecznym rozmówcą, sprzedawcą a przede wszystkim mocnym wsparciem dla tych, którzy potrzebują Twojej pomocy.

Komunikacja jest jak taniec. Albo umiesz tańczyć albo sam jesteś prowadzony.

 

dowiesz się:

 • jak tworzyć sugestie trafiające do podświadomości,
 • jak rozbijać obiekcje i ograniczenia mentalne swoje i innych ludzi
 • jak obejść wewnętrznego krytyka oraz poszerzyć światopogląd drugiej osoby,
 • Jak generować i wyciszać emocje,
 • jak być doskonałym i skutecznym rozmówcą,
 • jak być bardziej asertywnym i nie dać sobą manipulować,
 • jak poprawić swój wizerunek w oczach innych,
 • jak być sobą mimo oczekiwań innych

 

  

program warsztatu:

Zakres warsztatu:

 • głos – najpotężniejsze  narzędzie wpływu

  Ważne jest przede wszystkim to, w jaki sposób się komunikujesz.
  Nauczysz się w jaki sposób mówić, aby Twoje słowa trafiały do odbiorcy wzbudzały emocje, były uznane za ważne lub cenne. Dowiesz się jak intonować, w jakim tempie mówić, kiedy milczeć itd.

 

 • sugestia – wartość mocnego przekazu 

Czym jest i jak działa sugestia, jak budować treść przekazu tak, aby sugestie trafiały do świadomości odbiorcy, zostały wzmocnione i pozostały w podświadomości. Ta sama treść przedstawiona innymi słowami może przynieść absolutnie odmienny efekt. Słowa są jak budulec, a skoro nic nie kosztują, lepiej budować z lepszego materiału. Powiedzieć można wszystko, ale nie też wszystko warto mówić.

 

 • energetyczne flow – potęga stanu emocjonalnego

   

  W ciągu kilkunastu pierwszych sekund spotkania automatycznie i nieświadomie wyłania się lider, osoba, która świadomie lub nie będzie mieć największy wpływ na pozostałych. Wyczuwalna jest subtelna energia i zgodnie z nią buduje się hierarchia w relacji. Jeśli Twoja pozycja bywa czasem niekorzystna, można łatwo to naprawić.

 

 • otwarcie i przełamywanie lodów – startuj z NIE, kończ na TAK

  Słowo NIE nie oznacza końca lecz początek. Często nie ma nic wspólnego z Tobą czy Twoim produktem/ideą.  Mówi tylko o tym, żeby działać dalej, ale inaczej… Dowiesz się jak obchodzić opór w głowie rozmówcy. Jak obejść krytycznego stróża umysłu i sprawiać, aby rozmówca chętnie się otworzył i chciał słuchać dalej.

   

 • miły czy konkretny – sympatia vs. kompetencja mówcy
  • Kiedy lepiej być miłym a kiedy konkretnym? Być może masz w sobie obie te wartości ale na pewnym poziomie nie da się ich połączyć, gdyż niosą one za sobą odmienny sposób komunikacji. Dowiesz się kiedy i w jaki sposób równoważyć te cechy i odnaleźć złoty środek

   

  • odkodowanie i neutralizacja sugestii – wolność poprzez uwolnienie

   Umysł każdego z nas jest już od dzieciństwa skutecznie, choć często niekorzystnie zaprogramowany. Z czasem część z tych programów jest zmieniana i aktualizowana z wiekiem. Ale nie wszystkie…
   Są też takie bazowe programy, o których nie mamy pojęcia, a mają potężny wpływa na nasze życie. Dowiesz się czym są, jak działają i co najważniejsze, jak je powoli usuwać lub zmieniać.

   

  Ważne!

  Nie wystarczy wiedzieć co powiedzieć. Wbrew pozorom równie ważne jest skupić się na odbiorze i analizie postaw słuchacza jak na samym przekazie. Przekaz werbalny to nie wszystko…

  Większość szkół skupia się na  samej treści pomijając przy tym najważniejsze – formę i warunki. Te same słowa wypowiedziane w różnym momencie, miejscu lubi w różny sposób mogą  wywołać całkowicie odmienne reakcje odbiorcy a czasem przynieść odwrotny efekt. 

  Słowa raz wypowiedzianego nie  da się cofnąć, dlatego tak niezwykle ważne są wszystkie warunki, w jakich wypłyną z Twoich ust. 

  Ten unikalny warsztat został zaprojektowany na podstawie kilkuletniej pracy terapeutyczno-rozwojowej trenera. Dlatego właśnie nauczy Cię tych fundamentalnych aczkolwiek nieznanych czy pomijanych zasad komunikacji i dawania sugestii, aby mieć pewność że komunikat dotrze do odbiorcy i zostanie  zrozumiany w odpowiedni sposób.

  Na skuteczność przekazu i siłę sugestii składają się 3 główne czynniki.

  1. Kto mówi?

  2. Co mówi?

  3. Jak mówi?

  Pierwszy – oznacza autorytet czyli status mówcy. Pokazuje go już w pierwszych sekundach przede wszystkim zachowanie i mowa ciała. Jeśli masz wysoki – świetnie. Jeśli niski – dowiesz się jak go błyskawicznie podnieść. To, kto mówi, ma czasem większe znaczenie, niż co i jak mówi. Przynajmniej na początku. Dlatego dobrze jest dostać na wstępie od rozmówcy kredyt zaufania bez oprocentowania.

  Drugi – oznacza treść, czyli odpowiednią konstrukcję zdań i świadomość wypowiadanych  słów. Wbrew pozorom nie poprzez skomplikowanie, ale umiejętne dobranie słów i zwrotów trafiasz niczym amor w samo serce słuchacza. Słowa mają moc. Jak wielką? Gdy zobaczysz odpowiednie zabiegi lingwistyczne, przekonasz się sam.

  Trzeci – oznacza formę, czyli w jaki sposób mówisz a nawet co mówisz gdy nic nie mówisz. Nawet cisza może być głęboka i sprzyjająca albo krępująca.  Wszystko w tym wypadku zależy już od Ciebie.

  W komunikacji jest jak restauracji: sposób podania jest równie ważny a czasem ważniejszy aniżeli sama treść. Ludzie są skłonni szybciej wybaczyć rozgotowany ziemniak niż brudny talerz lub nieodpowiednie zachowanie kelnera. To jak podajesz swoją informację, ma bardzo duże znaczenie.

  Jeśli któryś z w.w. czynników jest na niskim poziomie, struktura przekazu będzie zachwiana a Twój przekaz będzie odbijał się od rozmówcy jak piłeczka od ściany. Jeśli poznasz ich strukturę i mechanizmy, szybko i łatwo podniesiesz poziom wszystkich, włącznie z poczuciem własnej wartości.

  Jest jeszcze czwarty , równie ważny czynnik, ale nie ma nic wspólnego z mówcą i przekazem.
  Mowa o KONTEKŚCIE, czyli wszystkich czynnikach otoczenia, na który również możemy mieć wpływ i który permanentnie wpływa na nas.  

   

  Co możesz zyskać:

  • podniesiesz pewność siebie
  • zdobędziesz łatwość w tworzeniu relacji
  • nauczysz się szybko i skutecznie pomagać innym
  • błyskawicznie zbudujesz swój autorytet
  • podniesiesz swoje kompetencje
  • zyskasz większy wpływ na otoczenie
  • będziesz mógł prowadzić jak lider
  • zwiększysz skuteczność swojego przekazu
  • staniesz się lepszym mówcą i lepszym słuchaczem
  • poprawisz swoją asertywność

   

  dodatkowo:

  • klucze i wytrychy do podświadomości
  • ukryte i nieświadome komunikaty 
  • słowa mocy 
  • słowa zakazane
  • siła metafory
  • triki i techniki lingwistyczne

   

  Informacje logistyczne:

  TERMIN I MIEJSCE: Kraków 17-18 sierpnia 2019

  TRENER: Dariusz Wresiło

  CENA:

  1170zł – cena promocyjna, aktualna tylko przy rejestracji i wpłacie zadatku do dnia 4.08.2019

  1400zł – cena regularna, aktualna po terminie 4.08.2019

  W celu rezerwacji miejsca na szkoleniu napisz do nas info@polskiinstytuthipnozy.pl

   

   

   

  Informacje dodatkowe:

  Każdy uczestnik warsztatu otrzymuje certyfikat ukończenia. Jest on jednocześnie jednym z 4  filarów niezbędnych do uzyskania tytułu TRENERA MANTALNEGO wydawanego przez Polski Instytut Hipnozy.
  Tytuł ten  z kolei daje możliwość uzyskania członkostwa w PIH, umieszczenia w bazie trenerów oraz korzystania w wszystkich przywilejów z tym związanych. 
  Chcesz wiedzieć więcej, napisz do nas

   

   “Okazja tańczy z tymi, którzy są już na parkiecie” 

    Jackson Brown Jr.